ارزیابی واحدهای آسیب دیده زلزله سی‌سخت انجام شد

حسین کلانتری در سی سخت، اظهار داشت: از فردا صبح دوشنبه سوم اسفندماه با شروع عملیات تشکیل پرونده ؛ ستاد بازسازی واحدهای آسیب دیده در سی‌سخت عملیات تعمیرو احداث منازل مسکونی مردم را آغاز می کند.

وی بیان کرد: کار آوار برداری واحدهای مسکونی و تجاری از سوی نیروهای مختلف جهادی بصورت شبانه روزی درحال انجام است.

کلانتری تصریح کرد: روند باسازی واحدهای اسیب دیده با اولویت بندی از سوی همه نیروها بخصوص بنیاد مسکن اجرایی خواهد شد.

وی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده بازسازی و احداث تعدادی از واحدهای مسکونی آسیب دیده به سپاه پاسداران واگذار می شود.

کلانتری تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار ۳ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی در زلزله خسارت دیده اند و هنوز میزان تخریب در دست بررسی است که به زودی آمار آن ها اعلام می شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: قرار است خانه هایی که ۱۰۰ درصد در شهر سی سخت آسیب دیده اند( بعد از تصویب هیات دولت) برای هر منزل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۴ درصد به مردم اعطا شود.
کلانتری تاکید کرد: همچنین مبلغ ۵۰ میلیون تومان به عنوان بلاعوض پرداخت شود.
وی عنوان کرد: برای منازلی که ۱۰۰ درصد تخریب نشده اند اما نیاز به تعمیر دارند نیز تسهیلات بدون سود و با کارمزد ۴ درصد و مبلغی نیز به عنوان بلاعوض پرداخت می شود.

کلانتری تاکید کرد: به منازل تخریب شده در مناطق روستایی هم مبلغ ۸۰ میلیون تومان با سود ۴ درصد پرداخت می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: برای تعمیر منازل مسکونی در مناطق روستایی نیز تسهیلات بدون سود با همان کارمزد و مبلغی بلاعوض پرداخت خواهد شد.

کلانتری ادامه داد: در رابطه با ساختمان هایی که ۱۰۰ درصد در شهر و روستا تخریب شده اند ‌باید در بازسازی اصول فنی و رعایت آیین نامه ۲۸۰۰ مقاوم سازی در آن ها رعایت شود.

براساس برنامه ریزی های انجام گرفته قرار است تعمیرات واحدهای مسکونی خسارت دیده از زلزله تا پایان فروردین ماه و نوسازی تا پایان نیمه نخست سال ۱۴۰۰ صورت گیرد.

وی با اشاره به عدم استقبال مردم زلزله زده از اسکان موقت اضافه کرد: با موافقت خود مردم یا مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال بصورت بلاعوض برای اجاره خانه یا کانکس برای اسکان آنها تامین خواهد شد.

زلزله ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر ساعت ۲۲ و پنج دقیقه و ۳۴ ثانیه چهارشنبه شب ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ شهر سی ‌سخت مرکز شهرستان دنا را لرزاند. مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد که این زلزله در عمق هشت کیلومتری زمین اتفاق افتاده است.

بر اساس این گزارش زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌ سخت، ۱۹ کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است

→ خواندن مطلب قبلی

آغاز ساخت ۶ هزار و ۲۵۴ واحد مسکن ملی توسط بنیاد مسکن

خواندن مطلب بعدی ←

احتمال افزایش وام مسکن ملی به ۱۵۰ میلیون تومان

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *