️ وزیر راه و شهرسازی: هیچ حکم تخلیه‌ای سال گذشته صادر نشد/ کلیات وام ودیعه مسکن بررسی شد

محمد اسلامی وزیر راه  وشهرسازی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اینکه باید بتوانیم ترانزیت مسافری در صنعت هوانوردی را افزایش دهیم گفت: با استفاده از تمامی توان متخصصان داخلی و سرمایه گذاران داخلی این دست اقدامات را انجام می‌دهیم.

او با اشاره به اینکه احداث پایانه مسافری شماره ۲ با ظرفیت ۶۰ میلیون مسافر در سال به اجرا می‌رسد؛ گفت: فاز اول این ترمینال با ظرفیت ۲۵ میلیون مسافر در ۴۸ ماه و با ارزش ۲ میلیارد دلار ساخته خواهد شد.

این مقام مسئول درباره وام ودیعه مسکن برای سال ۱۴۰۰ هم گفت: امروز کلیات وام ودیعه در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب شد و سقف وام جدید به زودی اعلام می‌شود.

اسلامی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره سقف تعیین اجاره گفت: همواره مراعات بین موجر و مستاجران در شرایط کرونا از سال گذشته وجود داشته است، سال گدشته هم بسیاری از صاحبخانه‌ها مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا را رعایت کردند و اجاره نامه‌ها تمدید شد و همچنین بسیاری از موجران افزایش قیمتی را در نرخ اجاره اعمال نکردند.

او افزود: شورای حل اختلاف در سال گذشته خارج از مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا هیچ حکم تخلیه‌ای صادر نکرده است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه پروژه قطار سریع سیر تهران-قم-اصفهان غیر فعال نیست و قرار نیست متوقف شود؛ گفت: این پروژه ملی است و از کمیسیون عمران مجلس می‌خواهیم با مفروضات دقیقی این پروژه را مرور کند؛ چرا که اجرای آن نیاز مبرم دارد و نباید از کاروان توسعه عقب بمانیم.

او همچنین درباره وضع مالیات از خانه‌های خالی گفت: اطلاعات یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی را ارائه دادیم تا براین اساس قانون را بر خانه‌های خالی اجرا کنند.

→ خواندن مطلب قبلی

گَرد رکود بر تن بازار مسکن نشست

خواندن مطلب بعدی ←

کاهش ۲۰ درصدی قیمت مسکن در برخی مناطق تهران/ افت بیشتر قیمت‌ها در راه است

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *