بورس مسکن محل معامله کدام املاک خواهد بود؟

معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: قیمت گذاری املاک در بورس شامل زمین و یا بازار اجاره نمی‌شود و ما برای کنترل قیمت این بازار طرح‌هایی را تهیه کرده ایم.

محمود محمود زاده معاون مسکن و ساختمان با ورود مسکن به بازار سرمایه می‌توانیم شرکت‌های سرمایه گذاری کوچکی را ایجاد کنیم، گفت: با اجرای طرح “بورس املاک” هر کس با هر سرمایه‌ای می‌تواند در پروژه‌های کوچک و بزرگ شریک شود و با افزایش سرمایه‌های خود به مرور سرمایه خود را بیشتر کنند.

او با بیان اینکه بازار مسکن یک ‌بازار مطمئن و بلند مدتی است، گفت: خوشبختانه عملکرد این بازار نسبت به سایر بازار‌ها بسیار مثبت بوده و انجام این سرمایه گذاری می‌تواند زمینه ساز افزایش تولید شود.

محمود زاده اظهار کرد: با انجام این سرمایه گذاری( بورس مسکن) امکان مشارکت تمامی متقاضیانی که حتی سرمایه اندک دارند مهیا می‌شود و برای سال‌های آینده خود می‌تواند در مقایسه با سایر بازار‌ها اثرات مثبت تری داشته باشد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه کاهش قیمت مسکن با اجرای طرح‌های تولیدی می‌تواندمحقق شود،  افزود: بازار مسکن یک بازار واقعی است که از سایر بازار‌های موازی از جمله ارز، سکه تاثیر می‌گیرد.

او ادامه داد: بازار مسکن همانند بسیاری از بازار‌ها از حوزه‌های مختلف تاثیر می‌گیرد که بخشی از افزایش قیمت مسکن هم به دلیل نوسانات موجود در این بازار است.

مسکن ملی در بورس املاک قیمت گذاری نمی شود

محمود زاده تصریح کرد: در طرح اقدام ملی مسکن متقاضیان واقعی واجد شرایط تنها باید هزینه تمام شده را پرداخت کنند و این طرح هیچ ارتباطی به بورس بازی ندارند.

→ خواندن مطلب قبلی

اعلام برنامه پیشنهادی برای ودیعه مسکن مستاجران تا ۳ روز آینده

خواندن مطلب بعدی ←

زمان اخذ مالیات از خانه‌های خالی اعلام شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *