آغاز ساخت ۳۰ هزار واحد مسکن ملی

اسلامی از آغاز ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح مسکن ملی خبر داد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح ویدئو کنفرانس واحد‌های  مسکن مهر در شهر جدید پرند اظهار کرد: ۲۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید است و سایر آن در بافت‌های فرسوده قرار دارند. باتوجه به ثبت نام مردم که در این مرحله از مسکن ملی صورت گرفته است واجدین شرایط ۱۱۳ هزار نفر تعیین شده اند.

او گفت: کرونا شرایط را برای تشکیل پرونده با مشکل مواجه کرده که امکان ثبت نام به صورت غیر حضوری فراهم آوردیم و تشکیل پرونده سبب منعقد شدن قرار داد‌ها شده است. در پرونده ها‌ی طرح اقدام ملی که متعهد به ساخت ۴۰۰ هزار واحد است ساخت بیش از ۳۰ هزار از این طرح آغاز شده است.

اسلامی ادامه داد: همچنین طرحی برای بازنشستگان است که در مسیر انجام قرار گرفته است. امیدواریم در آینده شاهد شکل گیری محله های جدید با معماری زیبا در این مناطق از شهر باشیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: موضوع مهم دیگر، توسعه مسکن است، ما می خواهیم در امسال فراخوانی اعلام کنیم که مردم و سازمان های خصوصی اگر زمینی دارند و ما امکان بهره برداری از آن را خواهیم داشت.

او بیان کرد: سپس زمین ما به از دریافت کنند. امیدوار هستیم نهضت خانه سازی برقرار شود از کسانی که پرونده نا تمام دارند دعوت می شود به فعالیت ما نگاه مثبت داشته باشند. و از این طریق امکانی برای کسب و کار فراهم شود با دریافت بسته مسکن ملی می توانند فعالیت خود را دنبال کنند. ما پروژه های مسکن سازی را برای کادر درمانی آغاز خواهیم کرد.

→ خواندن مطلب قبلی

برخورد قضایی با مالکان متخلف از شیوه نامه بهداشتی کارگاه های ساختمانی

خواندن مطلب بعدی ←

افزایش ۲۰ درصدی قیمت فولاد؛ قیمت مسکن از نرخ تورم پیروی می‌کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *